Autor: Viktória Drgoncová

viktoriadrgoncovaMeno autora: Viktória Drgoncová
Facebooková stránka: Viktória Drgoncová
E-mail: vdrgoncova@centrum.sk

O autorovi

Som mladé dievča, ktorému sa konečne podarilo splniť si svoj dlhoročný sen. Momentálne ešte stále študujem na gymnáziu, po ktorého ukončení plánujem pokračovať na vysokej škole.

Prečo autor píše

Keď pozerám nejaký film alebo čítam knihu, niekedy sa mi stane, že sa veľmi rozčuľujem nad ich ukončením a hovorím si, že ja by som to urobila úplne inak. Práve to je jeden z dôvodov, prečo som aj začala písať. Potrebovala som vytvoriť niečo vlastné. Niečo, o čom by som rozhodovala len ja a aj keď sa niekedy pri písaní pýtam iných ľudí na názor, v konečnom dôsledku je to finálne rozhodnutie len na mojich pleciach. A len ja určím, či bude mať kniha šťastný koniec alebo naopak.

Životný cieľ

Raz by som chcela žiť so svojou rodinou v krásnom malom domčeku obkolesenom prírodou, kde by som načerpala inšpirácie, koľko by sa do mňa zmestilo. Okrem toho by som nejakým spôsobom chcela docieliť, že písanie by sa stalo mojím jediným povolaním. Nemám ambície zarábať milióny (veď to by predsa asi ani nebolo možné), ale chcela by som zarobiť z predaja kníh aspoň toľko peňazí, aby som sa uživila. I keď sa vraví, že autor by nemal písať s cieľom zarábať peniaze, neviem si predstaviť, že by som mala mať celý život prácu, ktorá by ma nebavila a písanie by zostalo len mojím koníčkom.

Knihy