Autor: Simona Rošková

25323487_1558101447600103_178126267_nMeno autora: Simona Rošková

Blog/stránkaLiterárna lekáreň u Simony

FacebookLiterárna lekáreň u Simony

E-mailroskova.simona@gmail.com

O autorovi: Simona Rošková sa narodila v znamení Raka. Vyštudovala Filozofickú fakultu v Prešove, odbor psychológia. S manželom a deťmi Saškou a Sebastiánom žije v Košiciach. Z vášnivej knihomoľky sa stala uznávaná recenzentka a blogerka, ktorá svoju lásku ku knihám pretavila do svojho debutového románu Nechcem počuť tvoj plač. Román je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Poukazuje v ňom na psychické prežívanie a zložité zmeny v správaní žien trpiacich popôrodnou depresiou. Analyzuje komplikovaný priebeh psychického ochorenia od stanovenia diagnózy po vyzdravenie.

Simona Rošková miluje daždivé dni, lebo vtedy dokáže s knihou presedieť celý deň, pokiaľ sa neozvú hladné žalúdky jej rodiny.:) Miluje literatúru, vôňu kávy, slnko, more a pohodu. Neznáša závisť, predtuchy, diéty a oranžovú farbu.

Prečo autor píše: Od útleho detstva ma to ťahalo ku knihám. Vždy som mala hlavu ponorenú v tlačiarenskej farbe, ktorej sa neviem dodnes nabažiť. Niekoľko rokov aktívne spolupracujem s vydavateľstvami a autormi. Začínala som písať krátke články o knihách, neskôr som skúsila písať recenzie, ktorým som ostala aj dnes verná. Nikdy som nemala ambície stať sa spisovateľom. Mojim snom bolo raz napísať knihu, a to sa mi splnilo. Už dlhšie som sa pohrávala s námetom popôrodnej depresie, pretože kníh s touto stále tabuizovanou témou je na knižnom trhu veľmi málo. Je mnoho žien, ktoré si tým prešli a je potrebné o tomto psychickom ochorení nahlas hovoriť.

Životný cieľ: Byť šťastná a milovaná svojou rodinou tak ako doteraz. Chcem sa tešiť z maličkostí, ktoré napĺňajú môj život. Písať pre radosť a pre všetkých, ktorí milujú knihy.

Knihy