Autor: Roman Čerňanský

RCMeno autora: Roman Čerňanský

Facebooková stránkahttps://www.facebook.com/RomanCernanskyZamena/

E-mail: rc.cernansky@gmail.com

O autorovi: Roman Čerňanský sa narodil v roku 1982 v Topoľčanoch. Vysokoškolské časy prežil v Trnave a neskôr pracovne zakotvil v Bratislave. Momentálne žije v Hainburgu nad Dunajom – v rakúsko-slovenskom pohraničí.

Písaniu sa venuje s prestávkami od detstva. Debutoval v roku 2014 umeleckým hybridom – Paríž na viac spôsobov (Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov).

Vo voľnom čase rád fotografuje.

Prečo autor píše: Písanie prišlo úplne prirodzene. Prvé texty piesní som napísal ako desaťročný. Pokračoval som písaním príbehov o pirátoch a neskôr v puberte básňami a literatúrou, ktorá by dnes dostala nálepku young adult. Vždy však medzitým boli mnohoročné prestávky. Až som si v roku 2009 povedal, že sa tomu skúsim venovať systematicky a začal som pracovať na románe Paríž na viac spôsobov.

Písanie je pre mňa samozrejmé ako dýchanie. Potrebujem ho a písomná forma prejavu mi vyhovuje na zrealizovanie mojich nápadov a myšlienok.

Jednoducho povedané – baví ma vytvárať vlastné svety a postavy v nich.

Životný cieľ: To čo robím, robiť čo najlepšie ako viem. Snáď sa mi to podarí dodržať a neskĺznem na skratkové chodníčky.

 

Knihy