Autor: Radovan Bezecný

27400094_1369399726497515_2053503115_nMeno autora: Radovan Bezecný

Blog/stránka: http://www.knihapreteba.sk

Facebooková stránka: https://www.facebook.com/knihapreteba.sk

E-mail: knihapreteba.sk@gmail.com

O autorovi

Pracuje a žije v metropole východu v Košiciach. Je ženatý s Emíliou a má dve deti Emmku a Lenku. Vyštudoval gastronómiu, odbor spoločné stravovanie, ale život ho nasmeroval do sveta marketingu, kde pôsobí až doteraz v obchodnej a distribučnej činnosti. Miluje všetko živelné, ale najmä kreativitu, ktorú môže smerovať do literárnej tvorby. Už na strednej škole si uvedomoval, že mu písanie prináša istú formu relaxu, a že sa určite bude venovať literárnej tvorbe aj naďalej. S písaním sa verejnosti prvýkrát predstavil už v roku 2007, keď uverejňoval vlastný redakčný stĺpček o medziľudských vzťahoch v týždenníku PARDON. Na podnet stálych čitateľov vznikol v roku 2010 autorský debut s názvom Zo života a pre život (2010). Kniha je písaná o svete ľudských pocitov. Nie je typickou beletriou, ale skôr duchovným sprievodcom. Vyvážená kombinácia krátkych príbehov, prelínajúca sa v rozprávaní troch rozprávačov. Dej si vytvára vlastný princíp chápania dobra a zla na našej malej modrej planéte. Druhý titul Šokujúce prebudenie (2016), bola detektívka. Novodobý krimi thriler zo zahraničného prostredia, ktorý otvára neotvorené témy v rukách vládnych inštitúcií. Netreba tiež zabúdať, že hranica medzi skutočnosťou a fikciou môže byť veľmi krehká a stratiť sa v nej nie je až také ťažké. Autor sa pustil aj do odvážnejších tém, ako je život talianskych obyvateľov počas 2.svetovej vojny. Vojnový román s názvom Dievča z lesa (2017) odkrýva životný príbeh Eduarda Giuliana z leta 1943 z pohľadu trinásťročného chlapca. V deji nechýba láska, smútok, či strach z vojny, ale aj boj za slobodu a rodinné hodnoty. Ponorte sa do príbehu dvoch mladých duší, ktorých síce rozdeľovalo náboženstvo, ale spojil ich vrúcny cit. Ďalší titul je Vražedná sedmička (2017), kde Radovan Bezecný prispel kriminálnou poviedkou Nevera sa nevypláca. Sedem tvárí zločinu v podaní siedmich slovenských autorov. Začítajte sa do mrazivých detektívnych a krimi príbehov s nečakaným rozuzlením. Nezľaknite sa prešpekulovaných činov páchateľov odhodlaných na všetko a vydajte sa spolu s vyšetrovateľmi odhaliť zločincov. Po dočítaní každého z príbehov vám ešte dlho ostanú na tele zimomriavky. Nebojte sa! Nič z toho, čo budete čítať, nie je pravda… tá vie byť ešte horšia! Je vidieť, že autor obľubuje pestrosť žánrov. Rád by oslovil aj mladšie ročníky s indiánskymi legendami, na ktorých aktuálne pracuje. V detskej knihe nebudú chýbať ani maľované ilustrácie a samozrejme dobrodružné príbehy, na ktoré sa môžete tešiť.

Prečo autor píše

Páčila sa mi myšlienka, že môžem vytvárať príbeh, ktorý ožíva nielen v mojej hlave, teda v mojich predstavách. Páči sa mi, ak môžem niečo vytvoriť, čo má určitú hodnotu. Ako napríklad odkaz, ktorý by mal dobrou knihou zasiahnuť čitateľa. Na druhej strane písanie je pre mňa relax a uvoľnenie od vonkajšieho vypätia. Každý z nás si hľadá hobby, ku ktorému aspoň z časti, ak nie úplne povahovo inklinuje. Ja som sa našiel pri písaní, pri ktorom sa vždy rád vyhrajem ako umelec s obrazom pri miešaní farieb na plátno.

Životný cieľ

“Človek by mal byť pre toho druhého konárom stromu, ktorý mu ukazuje smer, lístím farebnosti pre radosť v živote a pevne hlbokými koreňmi, aby spolu prečkali aj tú najväčšiu búrku.”

(R.B.)

Knihy