Autor: Peter Debnár

42299683_341510223262125_7590291489410777088_nMeno autora: Peter Debnár

Blog/stránka: https://peterdebnar.webnode.sk/

Facebooková stránka: https://www.facebook.com/peter.debnar.5

E-mail: pedebnar@gmail.com

O autorovi: Moje meno je Peter Debnár. Mám štyridsaťtri rokov. Som ženatý a mám dve deti. Bývam v  podhorskej dedinke Horná Ves, v okrese Prievidza.

Od detstva som rád čítal. Ostatní chalani hrali futbal a ja som sedel niekde v kúte a prežíval dobrodružstvá spolu s Pánom Tragáčikom, alebo Troma pátračmi. Neskôr to bol Verne, edícia Stopy a rôzne westerny, až som sa dostal k svojím obľúbeným autorom – Mariovi Puzzovi, Johnovi Irvingovi či Charlesovi Bukovskému. V posledných rokoch aj mňa zaplavila vlna severských krimi. Mám veľmi rád knihy od Jo Nesba a zbožňujem trilógiu Milenium od Stiega Larssona.

Prečo autor píše:  V živote som už skúšal všeličo. Pracoval som v lese, na stavbe, v kuchyni, osádzal plošné spoje, navíjal motory, glazúroval keramiku či lakoval drevený nábytok. Posledných asi desať rokov sa venujem práci na sklade. Lepím etikety, balím a vážim palety, vykladám a nakladám kamióny. Ale všetko je to pre mňa len práca. Pred pár rokmi som objavil písanie a vtedy som zistil, že to je pre mňa to pravé orechové. Určite som naložil viac kamiónov ako napísal kapitol, ale dúfam, že jedného dňa sa tento pomer obráti 🙂 .

Životný cieľ: Na prvom mieste je rodina a zdravie. Jednoducho žiť a na nikoho sa nehrať. A čo sa písania týka, ak sa moje príbehy budú čitateľom páčiť, v niečom ich zaujmú, zabavia, alebo pomôžu, myslím , že misia bude splnená.

Knihy