Autor: Patrícia Kiráľová

29541950_2089329037760547_5864322487609695899_nMeno autora: Patrícia Kiráľová

Facebooková stránka: Patrícia Kiráľová

O autorovi: Narodila som sa v meste Kráľovský Chlmec na juhovýchode Slovenska a od svojich 8 rokov bývam v rodnej dedine mojej mamky – v Rudňanoch. Bývam so svojou mamkou a snúbencom, ktorých nadovšetko milujem. Máme aj domáceho maznáčika – fenku Jessicu, ktorá mi neskutočne prirástla k srdcu. Vyštudovala som sociálnu prácu najprv na UKF v Nitre a potom som pokračovala na Katolíckej univerzite v Ružomberku. V súčasnosti pracujem ako terénna sociálna pracovníčka v našej obci.

Prečo autor píše: Písanie je pre mňa relax, odpútanie sa od reality. Keď píšem, tak nemyslím na nič iné, „odpútam“ sa od každodenných problémov. Už od základnej školy som rada písala a túžila som stať sa spisovateľkou. Odvtedy som mala párkrát prestávky, ale vždy som sa k písaniu vrátila, lebo ma to neskutočne baví. Pri písaní prežívam životy mojich postáv, zažívam ich problémy, cítim každé ich pocity, a zároveň mám možnosť sa aspoň na nejaký čas odreagovať od toho svojho života a svojich každodenných problémov.

Životný cieľ: Pre mňa je to vlastne mojím snom a životným cieľom, a to stať sa spisovateľkou. To sa mi začalo plniť vo chvíli, čo uzrela svetlo sveta moja prvotina Láska po arabsky. V tejto oblasti je zároveň mojím životným cieľom písať ďalšie knihy pre svojich čitateľov.

Samozrejme, aby som nezabudla, je pre mňa veľmi dôležité, aby som sa venovala aj svojej rodine a bola jej oporou kedykoľvek a v akýchkoľvek situáciách.

Knihy