Autor: Mirka Novysedláková

Mirka NovysedlákováMeno autora: Mirka Novysedláková

Facebooková stránka: Mirka Novysedláková – autorka

E-mail: mia2088@gmail.com

O autorovi: Mirka Novysedláková sa narodila 20. apríla 1988 v Poprade. Od útleho detstva zbožňuje knihy. Už ako päťročná uprosila mamu, aby ju prihlásila do mestskej knižnice, aj keď ešte ani nevedela čítať. Prvé poviedky začala písať už v desiatich rokoch. V puberte prevládali v jej tvorbe najmä básne. Ako šestnásťročná začala písať svoj prvý denníkový román “Prísne tajný denník Miry Danesovej”, ktorý sa stal aj jej debutom (Koruna, 2014). V roku 2017 jej vyšiel druhý román “Dovoľ mi všetko” (vydavateľstvo Elist) – ide o román pre ženy či staršie dievčatá s príchuťou mysteriózna. Vyštudovala anglický jazyk a švédsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave. Momentálne pracuje v administratíve pre zahraničnú spoločnosť a žije s rodinkou v Bratislave.

Prečo autor píše: Píšem lebo ma to baví, ale musím mať hlavne nejaký nápad, ktorý ma nadchne. Ak ho nemám, tak vtedy radšej čítam a hľadám inšpirácie. Nikdy nepíšem nasilu. Keď mam to pohltí píšem veľa, ak nie, nepíšem a čakám na múzu.

Životný cieľ: Byť dobrým človekom, matkou, manželkou, sestrou, dcérou, priateľkou … a vytvárať – tvoriť iba pozitívne veci, ktoré ľuďom pomôžu a urobia radosť.

Knihy