AUTOR: Michaela Zamari

33712174_10211400992156390_6114557352323579904_nMeno autora: Michaela Zamari

Facebooková stránka: https://www.facebook.com/MichaelaZamariOfficial/

E-mail: michaelazamari@gmail.com

O autorovi: Narodila som sa a už takmer dvadsaťosem rokov žijem v Bratislave. Milujem písanie odkedy som sa naučila písať perom, ale smerodajnou predpoveďou sa mi stal až film Orange country, ktorý ma v puberte nakopol už metodicky známou vetou – ‘spisovateľ by mal písať o tom, čo pozná.’ Tak som si začala budovať zážitkové portfólio. Životné okolnosti ma síce odchýlili z dráhy, no už som opäť na trati a verím, že nie je dôležité akou rýchlosťou sme vyrazili, podstatné je, že sa hýbeme vpred.

Počas škôl som časť voľného času trávila pri koňoch (roky sme sa pacifikovali navzájom), socializovala sa, spoznávala nových ľudí a vyliahla sa zo samotárskej ulity. Popri tom brigádovala na plné obrátky a väčšinu zárobku investovala do cestovania. Vsádzam na cenné papiere, najmä na lístky a letenky. Prijala by som lacnejší koníček, ale jediné, čo ma donúti sadnúť si na zadok je drink s priateľmi alebo písanie.

Ak práve netvorím, tak zbieram inšpiráciu. Navôkol je jej naozaj dostatok, len treba mať sprístupnené všetky zmysly. Rada konzumujem pozitívnu energiu a oceňujem všetky umelecké diela či výsledky kreativity, najmä prírodné krásy, knihy, hudbu, tanec, filmy, fotografie a rozhovory. Nemám jedného jediného favorita v akejkoľvek zo spomínaných kategórii, pretože verím, že na svete je príliš veľa talentovaných ľudí avšak prevrat v mojom myslení spôsobila kniha – Netrápte sa pre maličkosti, pretože všetko sú maličkosti (Richard Carlson).

Mojou najobľúbenejšou vetnou mantrou či mottom je metodicky známa prastará múdrosť (neviem, kto je autorom, ale určite s ňou debutoval niekto predo mnou) – my tu nebudeme večne, ale naše príbehy áno!

Prečo autor píše: Pretože je to jediná činnosť, ktorá ma udrží na zadku. Napĺňa ma rovnako ako cestovanie, akurát je to menej finančne náročné hobby (keď si odmyslíme samovydanie knihy).

Životný cieľ: Písať, cestovať, stretávať sa s rodinou a priateľmi, užívať si život a byť spokojná! Ale nie natoľko, aby som nechcela byť stále lepšou, ako som bola včera 😉

Knihy