Autor: Maria Corvus

Meno autora: Maria Corvus
Facebooková stránka: Maria Corvus – spisovateľka
E-mail: mariacorvus.autor@gmail.com

O autorovi

Som manželka a mama už dospelého 18-ročného syna. Normálna pracujúca žena, ktorá sa stará o domácnosť, o rodinu. Varím, upratujem, nakupujem. Relaxujem pri písaní a čítaní. Svoj deň bez knihy si nedokážem vôbec predstaviť. Čítam však len večer pred spaním. Už je to taký môj rituál. Prvý literárny počin, ktorým bola básnička, som spáchala na základnej škole. Bola som veľmi “pyšná,” pretože môj výtvor visel na nástenke vo vestibule školy. Mala som vtedy asi 10 rokov . Na strednej škole som prispievala do študentského časopisu. Išlo o krátke príbehy a postrehy, väčšinou zo života študentov.Neskôr, už ako dospelá, som externe spolupracovala s časopisom Elle. Mojou témou bol svet vôní. Rozhodnutie napísať knihu prišlo až po 40-tke. Dlho som nad tým uvažovala, ale napísať knihu, nie je pre mňa jednoduchá záležitosť. Musím vždy prejsť nejakým obdobím, niečím, čo ma ovplyvní, dá ten správny impulz. Okrem čítania a písania relaxujem so svojou rodinou – manželom a synom. Keď sa všetci traja stretneme doma a sme jednoducho spolu. A nemusia to byť len Vianoce, alebo Veľká noc. Mám skvelých priateľov, s ktorými si rada vypijem šálok dobrej kávy alebo čaju. Zbožňujem kvety. Akékoľvek a odvšadiaľ. Ulietavam na topánkach a spodnom prádle. A na vôňach. Cvičím jogu a rada plávam. Milujem vzduch voniaci dažďom, more, ktoré ma nabíja energiou, ale predovšetkým a najviac zo všetkého ľúbim svoju rodinu, bez ktorej by som bola nikto.

Prečo autor píše

Píšem, pretože ma to baví. Každý jeden riadok, každučké slovko napísané mojou rukou ma prenesie do iného sveta. Do sveta, v ktorom sa fantázii medze nekladú.

Životný cieľ

Možno to bude znieť ako klišé, ale najviac zo všetkého si želám zdravie pre celú moju rodinu, vrátane mňa. Prajem si, aby som napísala ešte veľa kníh, ktoré spríjemnia čitateľom deň a dovolia im, aby aspoň na chvíľu zabudli na každodenný stres a starosti, ktorých je v súčasnosti neúrekom, a aby nikdy neprestali snívať. Snívanie nie je len pre deti…

Knihy