Autor: Majka Danihelová

Meno autora: Majka Danihelová

Blog/stránkamajkadanihelova.com

Facebooková stránkahttps://www.facebook.com/majkadanihelova28/

E-mail: lynvonnightlight@gmail.com

O autorovi

Už odmalička ma priťahovali príbehy. Chcela som ich čítať aj tvoriť. Prvú poviedku som napísala na písacom stroji u babky v robote a bola o Svätoplukovi a jeho červenom Ferrari.

Z neznámych dôvodov som sa rozhodla vyštudovať hotelovú akadémiu. Nemalo to s písaním a so slovenčinou nič spoločné, ale naučili ma variť, zlepšila som si angličtinu a získala som certifikát z barmanského kurzu, takže vôbec neľutujem, že som tam strávila päť rokov svojho života. Vnímala som to ako dôležitý krok popri svojom písaní, pretože nové skúsenosti aj cestovanie po hoteloch mi pomohlo nakopnúť múzu a viac tvoriť.

Po strednej škole som zamierila rovno k štúdiu editorstva a vydavateľskej praxe. Vysoká škola mi však neponúkla presne to, čo som očakávala, aj preto som po bakalárovi skončila a momentálne sa venujem štúdiu anglického jazyka, editorstvu, blogovaniu, pečeniu, fotografovaniu a, samozrejme, písaniu.

Rada pracujem s rukopismi, pomáham autorom rozvíjať ich talent. V prvom rade som však autorka a väčšinu času trávim vo vlastnom fantasy svete. Posledných osem rokov pracujem na sérii Kronika strateného impéria.

Vždy sa riadim mottom: Píš také príbehy, aké by si si chcel sám prečítať, a nikdy nerob to, čo sa odo teba očakáva.

Prečo autor píše

 Bez písania si neviem predstaviť život. Je to niečo, čo mi pomáha prekonávať každodenné strasti života, pri písaní relaxujem, ale zároveň ho vnímam aj ako svoju prácu. Rozpovedať príbeh je mojím najdôležitejším poslaním, ktoré chcem dotiahnuť do konca.

Životný cieľ

 Pokiaľ ide o pracovnú oblasť, rada by som pracovala vo vydavateľstve ako editorka a zároveň vydávala svoje príbehy knižne. Pokiaľ však ide o osobnú oblasť, najdôležitejšia je pre mňa rodina a môj priateľ. Zo všetkého najviac si želám, aby boli šťastní oni a aby som ja mohla byť súčasťou tohto šťastia.

Toto je mojím životným cieľom.

Knihy