Autor: Leila A.

Meno autora: Leila A.

Facebooková stránka: http://www.facebook.com/LeilaAPoems
E-mail: gabrielakritofov@gmail.com

O autorovi

Narodila som sa v Ružomberku. Po dlhých deväť rokov som žila v malej dedinke poblíž – v Rojkove. Mám devätnásť rokov o rok mladšieho brata. V Ružomberku žije väčšina mojej rodiny. Babky z oboch strán a dedko z otcovej. V súčasnosti už desať rokov žijem v Leviciach. Teplotou sú mi milšie Levice, ale rozmanitosťou prírody a možnosťami, kam sa prejsť u mňa boduje práve Ružomberok. Nie nadarmo sa vraví, že je to mesto mladých. Vyštudovala som Obchodnú akadémiu v Leviciach. Ťažké štyri roky sa premenili na množstvo skúseností.

Prečo autor píše

Písať som začala ešte na základnej škole také jednoduché básničky. Boli mojou obrovskou hrdosťou. Mávala som z nich veľkú radosť. A vlastne, píšem ich dodnes. V jednom obyčajnom zošite sa ich skrýva už sto. Väčšina z nich je zameraná na tému lásky a strát v láske. Čo patrí k životu všetkých ľudí bez rozdielu. Píšem hlavne preto, že má to baví. Vždy som písanie považovala za svoje hobby. Písavala som len tak “rekreačne”. Až dokým neprišli prázdniny medzi druhým a tretím ročníkom strednej školy. Vtedy akoby ma kopla múza, napísala som si knihu. Dlhé tri roky odpočívala v šuflíku. Na podpichnutie jednej známej, tiež autorky, som sa rozhodla, že sa do nej pustím. Pretože písanie je mojou vášňou, aj ňou ostane.

Životný cieľ

Mojim životným cieľom je vydanie prvej vlastnej knihy. A verím, že zďaleka nie poslednej. Navyše by som sa vlastným úsilím chcela dopracovať k vlastnému malému obchodu s knihami.

Knihy

Poviedka v zbierke Muži vs. ženy (Elist 2017)

Poviedka “Stratená”