Autor: Ivan Kučera

AutorMeno autora: Ivan Kučera
Blog/stránka: http://www.ivankucera.sk
Facebooková stránka: http://www.facebook.com/tronkucera/
http://www.facebook.com/ivankucera.sk/
E-mail: tron999mail.com

O autorovi

Autor prevažne trilerových a hororových príbehov.Narodil sa v roku 1981 v Myjave. Po 5-ročnom štúdiu na SOU Potravinárskom a Poľnohospodárskom v Novom Meste n/V pracoval ako skladník alebo v stajni pri koňoch. Túlavé topánky ho v roku 2008 na niekoľko mesiacov zaviedli do britského mesta Leicester.Od r. 2002 sa venuje písaniu o filmoch – recenziám, biografiám režisérov, scenáristov a hercov i tematickým článkom. Tieto texty publikoval v časopisoch Fantázia, GoldMAN alebo Nový čas Krimi, na viacerých blogoch a na weboch Studna.net, Kinema.sk, Pramen.info či Meetoo.sk. Najviac článkov publikoval na webe Recenzie.org, ktoré spravoval v rokoch 2009 – 2015. Uverejnil na nich 1500 článkov. V súčasnosti lásku k filmom (špecializuje sa najmä na americkú kinematografiu od roku 1970 do dnešných dní) ventiluje na čsfd ako Tron.
Vlastné príbehy začal písať v roku 1995. Debutoval o 8 rokov neskôr romantickou mikro-poviedkou Letný príbeh v Novometskom spravodajcovi. Následne sa začal venovať svojim od detstva najmilovanejším žánrom – hororu a trileru. Na tieto jeho poviedky ste mohli naraziť v časopisoch Filmag Extra, Kobka alebo Howard, na webe VlčíBouda.cz alebo v zbierkach 66 + 6 hororov v 100 slovách, Poviedky z iných svetov, Zombie apokalypsa a Za tebou. Istou rekapituláciou jeho hororového a trilerového poviedkárstva sa stala kniha Obchádza nás temnota, ktorú mu deň po 35. narodeninách vydalo vydavateľstvo Hydra.
V roku 2011 získal Cenu Béla v rámci Ceny Fantázie za kontroverznú poviedku Prasa. V rokoch 2013 a 2014 si Ivan Kučera selfpublishingovou metódou vydal hororové romány Kozí ľudia a Lesy.

Prečo autor píše

“Lebo ma to baví. Ako spisovateľ si môžete vytvárať vlastné svety a na rozdiel od režiséra na to nepotrebujete žiadny rozpočet. Možné je prakticky všetko, nemáte hranice. Hoci píšem väčšinou trilery a horory, krvavé scény ma príliš nebavia, nakoľko si myslím, že v dnešnej dobe je strašne ťažké čitateľa šokovať, tak sa o to ani príliš nesnažím a sústredím sa radšej na budovanie ponurej atmosféry, psychológie postáv, vzťahov medzi nimi a na príbeh. Ten sa odohráva na Slovensku a v súčasnosti, česť pár výnimkám. Často na skutočne existujúcich miestach. Napríklad poviedka Stádo z Obchádza nás temnota sa odohráva v lesoch pod Čachtickým hradom.”

Životný cieľ

“Byť dobrým manželom, priateľom a chlapom. Čo sa spisovateľstva týka, písať dobré príbehy, ktoré budú baviť čitateľa.”

Knihy