Autor: Gabriel Németh

Gabriel Németh - básnik, spisovateľMeno autora: Gabriel Németh

Blog/stránka: slovo-pre-poeziu.estranky.sk

Facebooková stránka: Gabriel Németh, člen Spolku slovenských spisovateľov.

E-mail: bubinostar@azet.sk

O autorovi: Píšem od dvanástich rokoch. Prvú báseň som napísal pre svoju lásku v šiestom ročníku. Vyjadril som k nej pocity, ktoré som cítil. Potom akosi to prišlo samo, poézia ma fascinovala, veľa som čítal. Na Strednej knihovníckej škole v Bratislave, som spoznal svojich prvých učiteľov poézie – Vojtecha Kondróta , Pavla Stanislava, ktorý ma zasvätili do duchovnej poézii. Dodnes sa venujem tomuto žánru.

Prečo autor píše: Píšem s láskou a srdcom pre ľudí, s tým, že písanie, je akýmsi posolstvom. Som rád, keď čitateľovi svojou básňou prinesiem čosi hrejivé krásne , pôvabné a vždy dokonalé dielo, ktoré ho osloví.

Životný cieľ: Vždy písať s láskou a srdcom pre svojho čitateľa.

Knihy

Rok 2003 Za súmraku, rok 2005 Slnko nad Tisou, rok 2009 Rodinný album. Tieto básnické zbierky boli ocenené na poetickom Trebišove poprednými prvými miestami. Rok 2016 Srdce na kľúč. Posledná básnická zbierka sa dostala do nominácii najlepších 10. Vydaných básnických zbierok za rok 2016. Venujem sa i poviedkovej tvorbe. Napísal som román Slzy pre bolesť, mal by vyjsť vo vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov.