Zaujímavé “eventy” nasledujúcich dní

V týchto dňoch som postrehla mnoho zaujímavých udalostí, o ktorých by som vám rada niečo povedala. A keďže by bolo zdĺhavé písať článok o každej zvlášť, tak som to zhrnula do jedného. Nech sa páči – inšpirácia, kam nasledujúce dni “vyraziť”. 

Hneď zajtra – 21. novembra – môžete zavítať na besedu s autorom Mark E. Pochom. Bude prezentovať svoju najnovšiu knihu Dom 490 – čo je mysteriózny príbeh zo slovenského prostredia. Udalosť sa bude konať v žilinskom Artfore o 17:00.

Od 22. do 25. novembra sa bude konať festival spisovateľov Ypsalon v Trnave. Budú sa prezentovať mnohí slovenskí autori a ich diela. Napríklad Lucia Molnár Satinská s novinkou Gundžovníky. Udalosť sa bude konať v trnavskom kultúrnom centre Malý Berlín. Opäť pridávam odkaz na FB udalosť.

Abdon – online mesačník – bude na festivaloch Kozmodróm, Nipponfest a Hangukon 24. novembra. V rámci týchto festivalov sa môžete dozvedieť mnoho o Abdone, pridať sa k autorom, ktorí pre časopis píšu, prelistovať si exkluzívne papierové verzie časopisu, alebo zahrať spoločenskú hru Chakakeb. TU máte odkaz na oficiálnu FB udalosť.

25. novembra môžete zavítať na benefičný koncert pre OZ ESTHER – čo je centrum pre týrané matky s deťmi -, na ktorom autorka Zdenka Wenzlová Švábeková pokrstí svoju najnovšiu knihu Navždy prekliata. Táto akcia sa uskutoční v Hlohovci. TU je odkaz na FB udalosť.

Určite ste zaznamenali, že autorke Miroslave Varáčkovej vyšla nedávno nová kniha Spolu to zvládneme. 26. novembra sa v trnavskej knižnici Juraja Fándlyho uskutoční stretnutie detí s autorkou v rámci cyklu „Naše problémy“. Opäť pridávam odkaz na udalosť, kde sa dozviete viac.

Prvého decembra sa uskutoční druhý ročník literárneho festivalu Autoriáda. Program je skutočne zaujímavý – dozviete sa napríklad výsledky medzinárodnej súťaže Básne SK/CZ, uvedenia mnohých kníh slovenských autorov, čítanie víťazného textu Poviedky 2018… A ešte viac. Podujatie sa koná v Novej Cvernovke v Bratislave. FB udalosť TU.

Na Mikuláša máte možnosť stretnúť sa so spisovateľkou Emily D. Beňovou. Podujatie sa koná v mestskej knižnici v Žarnovici. Takže: 6. decembra o 10:00. Autorka uviedla, že budú aj mikulášske darčeky či tombola, takže si myslím, že sa je na čo tešiť.

Udalostí, ktoré sa chystajú je určite viac. Ak viete o ďalších, pokojne dajte info do komentárov. 🙂 Na ktorú z týchto udalostí sa chystáte?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s