RECENZIA: Nezastaviteľná mrcha (Gabrielle Bernátová)

Vydavateľstvo: Marenčin PT
Rok vydania: 2015
Počet strán: 256
Väzba: brožovaná

Anotácia
Dokáže sa Lea preniesť cez minulosť, ktorá jej tak ublížila? Spozná Lev odvrátenú stranu povahy svojej manželky? Kto je Havran a prečo má z neho každý strach? Čím všetkým si musela Lea prejsť, aby sa zmenila na manipulatívnu mrchu, ktorá má v mysli len jedno: POMSTU. Čo ak pomsta nie je? Možno je to len vykúpenie z pekla.

:::::::::::::::::::::::::::

Máme tu druhý diel knihy Nevyspytateľná mrcha. Priznám sa, že som ho začala čítať okamžite po dočítaní toho prvého dielu. Neodolala som.

Štýl, akým je kniha písaná je skvelý rovnako ako v prípade prvého dielu. Okamžite vás vtiahne a nepustí, musíte skrátka čítať viac a viac a viac. Nemáte šancu sa ani nudiť, pretože dej graduje od prvej stránky.
Obdivujem všetky tie zápletky, ktoré autorka vytvorila. Všetko do seba perfektne zapadalo a na všetky otázky, ktoré som si pokladala v priebehu prvého i druhého dielu nakoniec krásne zodpovedala.

Vec, ktorú asi najviac oceňujem sú flashbacky – teda také okienka do minulosti. Veľmi dobre to obohatilo príbeh a aspoň sme mohli nahliadnuť do toho, čo Lea prežila a prečo je taká, aká je teraz. Všetko sa krásne vysvetlilo a nenašla som žiadne hluché miesto.

Výhodou je aj to, že netušíte, ako to skončí. Skrátka stále ste stále v napätí a koniec vás milo šokuje. A navyše keď som to dočítala, pocítila som príval ľútosti za všetkými postavami. Osobne som si veľmi obľúbila Viktóriu a Ema, veľmi sa mi ako pár páčili.
Na druhú stranu ma prvý diel bavil asi o čosi viac. Sama vôbec netuším, čím to bolo spôsobené, dôvod som hľadala dlho, ale nenašla. Prvý diel sa mi zdal o vlások lepší. Ale netvrdím zase, že je táto kniha zlá. Práve naopak.

Je to totiž super, pretože sa v tom snúbi krimi s romantikou a s ďalšími vecami, ale aj keď ja nie som typ na romantiku, osobne som romantické zápletky v knihe doslova milovala. Áno, viac krimi prvky, ale romantika ma rozhodne nesklamala a prišlo mi to v celkom dobrej rovnováhe.

Záverom? Skvelo napísaný druhý diel, i keď sa mi páčil o vlások menej ako prvý, ale neviem prísť na to, čím to je spôsobené, takže to ako nejaké veľké negatívum nevidím. Bavilo ma to, je to úžasne spracované, plné rôznych zápletiek, ktoré vás nenechajú knihu odložiť.

Práve preto môžem plne odporúčať a musím vami virtuálne zatriasť so slovami: “Toto si MUSÍTE prečítať!”

A to, myslím, hovorí za všetko, nie?

Hodnotenie
4/5
Ďakujem autorke Gabrielle Bernátovej za poskytnutie knihy na recenziu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s